Club Results | Bonbeach Cricket Club
Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Cricket Southern Bayside Championship Division 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Bonbeach
v South Caulfield
8/253(cc) LW Mildenhall 63 K Alvitigala 59 JJ Sampson 44 WA Russell 41*  DM Mueller 3/48 K Williamson 2/57 TF Smith 2/77
Bonbeach Sports Reserve (Bonbeach Oval #1 - Turf) 
Cricket Southern Bayside Division 3 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Murrumbeena
133 MC Goold 40 CH Uralagamage 30  D Van Hees 3/25 J O'Dwyer 3/43 B Chapple 2/13 A MacKessack 2/15
def by Bonbeach
3/148 S Jayasekara 78* L Hogan 32  
Murrumbeena Park (Peter Robertson Oval - Turf) 
Cricket Southern Bayside Division 6 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Mordialloc
v Bonbeach
9/201(cc) J Fisher 84* C Martin 47  N Mahendrakumar 4/75 L Bowles 2/26
Bonbeach Sports Reserve (Bonbeach Oval #3 - Turf) 
Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sun) 7 17 Nov 19 Bonbeach
3/106(cc) O Peake 30* L Wilson 28  
def Parkdale
9/103(cc)  J Martin 4/18 J Murnane 2/19
Bonbeach Sports Reserve (Bonbeach Oval #1 - Turf) 
Cricket Southern Bayside PCFA Masters Division 3 10 Nov 19 Port Melbourne
140 H Kalra 46 C Sewell 46*  S Stennett 5/22 J Lowe 3/29
def by Bonbeach
145 P Jones 51* M Smith 37  J Dunlea 2/12 C Sewell 2/28
North Port Oval 
Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sat) 6 16 Nov 19 Bonbeach
232 M Smith 70 W Smith 53*  HE Zandberg 2/14 SL Zandberg 2/38
def Clayton District
57  J Lowe 3/18 O Cvetkovic 2/9
Bonbeach Sports Reserve (Bonbeach Oval #2 - Turf) 
CSB T20 Competition 1 12 Nov 19 Bonbeach
9/132(cc) L Hogan 29 TF Smith 29  AA Raza 4/16 KB Hutchinson 3/17
def St Brigid's/St Louis
98 CJ Gottinger 27 MD Jamieson 25  K Williamson 3/12 TF Smith 3/15 J Bailey 2/20 LW Wells 2/36
Bonbeach Sports Reserve (Bonbeach Oval #1 - Turf) 
Cricket Southern Bayside Women's Competition 4 17 Nov 19 Aspendale
4/103(cc)  
def Bonbeach
98 A Wheeler 30*  
Regents Park 
RankNameRunsGradeRound 
1 Corey Martin87Cricket Southern Bayside Division 62
2 Jamie Fisher84Cricket Southern Bayside Division 64
3 Sanju Jayasekara78Cricket Southern Bayside Division 34
4 Michael Smith70Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sat)6
5 Akila Lakshan58Cricket Southern Bayside Championship Division2
6 William Smith53Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sat)6
7 Paul Jones51Cricket Southern Bayside PCFA Masters Division3
8 Matthew Hilton51Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sat)4

Facebook